Борнемут 2-2 Ман Юнайтед: Бруно Фернандес осигурява равенство за Червените дяволи, тъй като те идват отзад два пъти... но повече натиск е натрупан върху Ерик тен Хаг, след като Юнайтед отново губи точки
Daily Mail | 2024-04-14 | 12:12:20

Bruno Fernandes проби отблизо, за да изравни в 31-та минута, но Bournemouth скоро си върна преднината чрез Kluivert след още една своенравна защита на United.

Борнемут се доближи до една трета, когато удар с глава на Милош Керкез се отби в напречната греда.

Бруно Фернандес осигури точка за Ман Юнайтед срещу Борнемут при равенство 2-2

Фернандес вкара дузпа, за да завърши впечатляваща двойка за полузащитника

Но резултатът не помогна много за облекчаване на натиска върху Ерик тен Хаг, чийто отбор спечели една на седем

Доминик Соланке откри резултата за Борнемут, като вкара 17-ия си гол за сезона

Вашият браузър не поддържа iframes.

След това в добавеното време на първото полувреме Фернандес видя как опитът му от далечна дистанция отряза горната част на рамката.

И все пак изключителният Борнемут, който също пропиля много други шансове, трябваше да е изчезнал от полезрението дотогава.

Фернандес лиши домакините от дубъл в първата лига над 20-кратните шампиони на Англия, като реализира дузпа в 65-та минута, след като Адам Смит необяснимо се справи.

Борнемут имаше присъдена дузпа в добавеното време, отменена от VAR, тъй като разединения Юнайтед избяга от Vitality Stadium с едва заслужено равенство 2-2.

Голът на Соланке дойде след злощастно подхлъзване на младия защитник на Юнайтед Уили Камбвала

Фернандес изравни скоро след това, след като стреля категорично покрай вратаря на Черешите Нето

Джъстин Клуйверт възстанови преднината на Борнемут с интелигентен завършек, който победи Андре Онана

Юнайтед трябваше да погълне значителен натиск на Борнемут по време на сблъсъка на Събота

Ман Юнайтед (4-2-3-1): Онана; Далот, Камбвала, Магуайър, Уан-Бисака; Каземиро, Майноо (планина 78); Гарначо (Диало 45), Фернандес, Рашфорд; Хойлунд

Неизползвани резерви: Байиндир, Амрабат, Амас, Ериксен, Форсън, Огуней, Уитли

Мениджър: Ерик тен Хаг

Голмайстор: Фернандес 31, 65 PEN

Железен картон: Няма

Съдия: Тони Харингтън

Реферът Тони Харингтън посочи мястото пет минути след 90, когато Райън Кристи падна при предизвикателство от Камбвала, преди да промени решението си на свободен удар след преглед след съвет от Служител на VAR Джаред Джилет.

Юнайтед се придвижва към полуфинала на Уембли за Купата на ФА срещу Ковънтри, който е седми в таблицата и с европейска квалификация за следващия мандат все още е далеч от уверени след поредното разочароващо представяне на неубедителен сезон, което удължи серията им без победа до четири мача от най-висок клас.

"Индивидуалните грешки ни струват", Тен Хаг оплакан след мача.

„Имаме играчи, които могат да се справят по-добре с топката. Както казах от дясната страна, просто отидете с противника и го затворете.

„Това е малка част от играта и става дума за сътрудничество, но основната част е дисциплината.

'Тези играчи дадоха максимума от себе си, те са млади, неопитни и за да го правят всеки мач в трудна Висша лига, трябва да свикнеш.

„Но това е искането на Ман Юнайтед. Всеки съперник е толкова нетърпелив да спечели срещу нас.

"Борнемут достигна пределите на възможностите си и всеки съперник ще достигне пределите на възможностите си срещу нас, но ние трябва да покажем съпротива и трябва да го контролираме и доминираме."

Междувременно Борнемут, които бяха наблюдавани от собственика Бил Фоли, остават на 12-то място, докато се борят да завършат в горната половина.

„Не печеля твърде много от този диапазон, но беше хубаво да получа един от тези“, каза талисманът на Cherries Solanke.

Черешките получиха късна дузпа, но VAR прецени, че фаулът на Камбвала е извършен извън наказателното поле

Собственикът на Борнмут Бил Фоли гледаше от своя страна продължиха впечатляващия си сезон

Юнайтед падна до седмо място с равенство и се изправи пред битка дори да стигне до Лига Европа

Знаех, че започнах играта добре. Видях го (Камбвала) да се изплъзва с крайчеца на окото ми. Видях това пространство пред себе си и имах само една мисъл в ума си. Беше добър завършек.“

Размишлявайки върху отбелязването на 17-ия си гол за сезона, най-много от всички играчи на Борнемут в една кампания в историята на Висшата лига, Соланке добави: „Футболът понякога е луд. Вероятно не бих си помислил, че ще вкарам толкова много гол през този сезон.

„Но ние бяхме страхотни този сезон като отбор. Мениджърът беше страхотен, откакто дойде.

„Успях да получа няколко добри шанса през този сезон. Устройваше ме и се възползвах от това.“